1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězdy (32 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...

Paraziti – co jsou? Příznaky, Čištění a vytvrzování těla

paraziti

Paraziti – více spojené s zvířaty než s člověkem. Bohužel, to je velmi nesprávný a nebezpečný předpoklad. Každý může být infikován. Bohužel, velmi málo lidí spojuje příznaky chorob s přítomností těch „červů“. Paraziti jsou velmi nebezpečným nepřítelem s obrovským vlivem na náš život. Odhaduje se, že až 95% lidí v naší zemi může být infikovaných parazity. Říká se, že paraziti jsou přítomny u 100% dětí. To jsou některé dost děsivé čísla. Dostáváme žádosti v naší e-mailové schránce, abychom se podrobněji zabývali problémem. Rozhodli jsme se to udělat jen pro naše čtenáře.

Co jsou paraziti

parazitů-v-těleNež podrobně diskutujeme o tématu, nejprve je dobré pochopit, co přesně jsou paraziti.

Paraziti jsou živočišné nebo rostlinné organismy, které přežívají využíváním jiných organismů. Pokud jde o lidské infekce, mluvíme o zvířecích parazitech. Existuje několik tisíc známých druhů endoparazitů (těch, které existují uvnitř lidského těla) a stovky exoparazitov (žijících na povrchu jejich hostitelského těla, které se živí pokožkou a tělními tekutinami).

 

Nejznámější endoparazité jsou:

 • prvoci, jako například jiné druhy lamblií
 • Aschelminthes – čichového kulaté trichinové
 • Plošné červi – Trematoda a tasemnice

Exoparazity jsou většinou:

 • Komáři
 • Vši
 • Kleště
 • roztoči

Jak se dostanete infikovaní paraziti

Paraziti číhají všude: doma, na dovolené, v práci, v městských a venkovských oblastech. Jejich hlavním prostředkem na cestování je naše jídlo. Když konzumujeme vepřové maso, můžeme se nakazit larvami trichinella spiralis, syrové ryby nebo kaviár by mohly pomoci tasemnici dostat se do našeho těla a promyty ruky nebo zelenina jsou velkým prostředkem pro přepravu vajec kulatého. Mohli bychom se nakazit i vodou. Typ pitné vody může být infikován parazitními vejci a pak se koupají – vodní těla požívají ploché červy. Travnaté oblasti a jezerní břehy jsou místa, kde bychom mohli setkat kleště. Stojí za zmínku, že podle nejnovějšího výzkumu může každý třetí klíště nosit lyme nemoc. Můžeme se setkat s komáry skoro všude. Většinou kolem těla vody a jehličnanů. Můžeme se infikovat roztoči na jakémkoli místě s lidským kontaktem. Pokud jde o parazitní vejce, mohou procházet špinavýma rukama, nejen našimi vlastními, ale i obchodníky, kuchaři v restauracích nebo veřejnými úředníky. V domácnosti nás hrozí vtáčikovité vejce, které cestují s prachem. Když se takové vejce usadí na ložním prádle, ručnících nebo jakémkoliv naději, může přežít půl roku, což ohrožuje obyvatel. Majen koček nebo psů hrozí nebezpečí, že se nakazí pásem, roztoči a skvrnitými vejci.

Paraziti a děti

parazitů-u-dětíDěti jsou skupina, která je mimořádně ohrožena parazitními infekcemi. Hrála v umývačšom pískovišti a dávat špinavé ruce do úst, hrát se s bližním psem, který nikdy nebyl odčerven, nebo chodit do školy, mateřské školy nebo letního tábora, kde by jiné děti mohly mít parazity. Toto jsou jen některé situace, kdy děti mohou nakazit nežádoucími parazity.

Nejčastějšími nežádoucími hosty jsou:

 1. Červy

Můžeme mít podezření na infekci, kdy naše dítě má následující příznaky: nedostatek chuti k jídlu, poškrábání, špatný spánek, nervozitu, bledou pleť, kapsy pod očima, bolesti žaludku a opětovné namočení lůžka. Dívky mohou také projevovat příznaky vulvální infekce.

 1. Lamblie

Příznaky jsou: nepříjemné náhodné bolesti žaludku (většinou po jídle), nadýmání, průjmy, nedostatek chuti k jídlu, páchnoucí stolice s množstvím nestrávených kousků jídla, kožní vyrážky, zvýšená teplota

 1. Škrkavky

Příznaky jsou: alergické vyrážky, kašel, bolesti žaludku, nevolnost, podráždění, neklidný spánek a nedostatek chuti k jídlu.

 1. Pásový červi

Možné příznaky: malé bílé obdélníky ve stolici (kusy tasemnice), bolesti žaludku, nevolnost, ztráta hmotnosti.

Symptomy parazitárních infekcí u dospělých

Symptomy, které by mohly být znakem toho, že jsme hostitelem parazitů, jsou velmi podobné symptomům nejčastějších nemocí, což často vede k jejich zmatku.

Nejčastějšími příznaky jsou:

 • bolesti kloubů
 • bolesti zad
 • výkyvy nálad
 • neuróza
 • být neustále obtěžován
 • chronická únava
 • nespavost
 • skřípání zubů
 • infekce kůže (ekzémy, nevy, kopřivka)
 • pihy ve vysokých množstvích
 • anémie
 • křehké, rozbitné nehty
 • suchá kůže
 • problémy s otěhotněním
 • nedostatek zaměření
 • nabrat váhu
 • slabá imunita
 • astma
 • alergie
 • žaludeční problémy (zácpa, průjem, nadýmání)

Které parazity mohou vést

Pokud nelze zjistit dostatečně rychle, mohou parazity vést k mnoha nemocem, z nichž nejčastější jsou:

Pro ženy:

Záněty vaječníků, bolestivé období s velkým krvácením, ztráta energie, poruchy menstruačního cyklu, které vedou k fibróze, myom, fibrocystické prsem, zánětem nadledvinek, močovým měchýřem nebo ledvinami.

Pro muže:

Zánět prostaty, impotence, nádory prostaty, zánět močového měchýře, ledviny a močový měchýř.


To, co měla v sobě, šokovala všechny. Nikdo jí nevěřil? Klikněte a uvidíte, jak …


Jak zjistit parazity

Nejoblíbenější způsob, jak zjistit, zda máme parazity, je test stolice. Můžeme si být jisti, že získáme přesné výsledky tím, že provedeme několik testů v různých časech. Jedním účinným typem testu je sérologická metoda, která určuje hladinu protilátek v krvi, ale účinnost je zaručena pouze v pokročilých stádiích progrese onemocnění. Pokud existuje silné podezření na tasemnici nebo infekci ledvin, může být užitečná ultrasonografie. Lidé, kteří měli v nich zjištěny parazity, by měli zkontrolovat 3 až 4 krát ročně.

Odstranění parazitů

Pro parazity, lékaři předepisují antiparazitické léky. Léčba je však dlouhá a zdlouhavá – může trvat od několika týdnů až po několik měsíců, zvláště když byly pozdě zjištěny parazity. Můžeme najít množství over-the-counter nápravných prostředků on-line. Měli bychom být opatrní při jejich užívání a ujistit se, že fungují dříve, než uděláme nákup. Na našich webových stránkách najdete recenze na různá nápravná opatření včetně jejich účinnosti. Naším osobním favoritem je Parasinea. Věříme, že je to nejefektivnější produkt dostupný na trhu.

Čištění organismu

Jíst vláknina je nejlepší způsob čištění našeho těla toxinů a mrtvých parazitů. Jeden by měl konzumovat asi 25-35 g vlákniny denně. V naší zemi je průměrná spotřeba vláken pouze 14,5 g. Vzhledem k nízké spotřebě vláken se odhaduje, že každý rok zemře jen několik tisíc lidí. Vlákno je nezbytné k tomu, abychom se zbavili nechtěných hosty v našem těle. Pomáhá také postarat se o správnou intestinální peristaltiku.

Jak se chránit před parazity

druhy-parazitůAbychom se dostali chráněni před parazity, doporučujeme dodržovat pravidla základní hygieny, jako je: čištění ovoce a zeleniny ve vroucí vodě, mytí rukou po návratu domů nebo použitím toalety, pravidelné přemisťování postelí a ručníků, nepřijetí nápojů nebo potravin neznámého zdroje, Odčervení našich domácích mazlíčky. Ale nejdůležitější věcí je preventivní užívání produktů proti parazitům. To je nejúčinnější způsob boje za zdraví našeho těla. Níže uvádíme odkazy na články o účinných prostředcích proti parazitům.

parasineaDetoxic

Související příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *